اولین و دومین نشست دوره آموزشی جریان شناسی فرهنگی سیاسی در ایران معاصر برگزار شد

اولین و دومین نشست دوره آموزشی جریان شناسی فرهنگی سیاسی در ایران معاصر، در دانشگاه علوم پزشکی قزوین، روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ با حضور ۳۵ نفر از اعضا شورای فرهنگی و دیگر فعالان حوزه های فرهنگی مختلف دانشگاه، برگزار شد.

در این برنامه که توسط مدیریت فرهنگی معاونت دانشجویی ـ فرهنگی، در سالن کنفرانس دانشکده پرستاری و مامایی و به منظور ارتقاء سطح اطلاعات و نیز بازآموزی کارکنان فعال در حوزه های فرهنگی دانشگاه برگزار شد؛ دکتر فرزاد جهان بین عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به بیان کلیات جریان شناسی و تعاریف موجود در این حوزه پرداخت و در ادامه تاکید کرد که تمام جریان های موجود (حتی جریان های سیاسی)  از پشتوانه فکری-فرهنگی برخوردار هستند. وی در ادامه  چند جریان فکری ـ فرهنگی شاخص را معرفی کرد.
جریان عقلانیت اسلامی،سنت گرا، مکتب تفکیک(دوره اول، دوم و سوم)،فرهنگستان علوم،جریان فکری مرحوم فردید، انجمن حجتیه، و جریان روشنفکری(سکولار و دینی) از جمله جریان هایی بود که دکتر جهان بین در این نشست به بیان دیدگاه ها و مبانی آنها پرداخت و آسیب شناسی مختصری نیز از هر جریان ارائه داد. ناگفته نماند که در دونشست آتی این دوره، جریان های سیاسی و ضد فرهنگ ها نیز مورد باز شناسی قرار خواهند گرفت.

درباره نویسنده

وبگاه فراروي شما، آینه‌ایست براي انعكاس ديدگاه‌ها، دغدغه‌ها و تحليل‌هاي اینجانب. امید که بتواند فرصت مغتنمی را براي طرح مساله، تضارب آراء و بهره برداري از مباحث عالمانه و كارشناسانه فراهم آورد.