نشست خبری چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی برگزار شد

نشست خبری چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی با حضور حجت الاسلام مهدی ابوطالبی رییس دبیرخانه هفته علمی و فرزاد جهان بین مدیر چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی  در مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار شد.

فرزاد جهان بین مدیر چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی  با اشاره به مراکزی که در برگزاری این هفته علمی مشارکت دارند، گفت: در حدود ۱۸ دانشگاه و مرکز آموزشی و پژوهشی عالی با محوریت مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا در برگزاری هفته علمی مشارکت دارند.

وی تصریح کرد: اقداماتی که در زمینه تمدن نوین اسلامی صورت می گیرد بسیار فراتر از برگزاری هفته علمی است. اکنون گروه های آموزشی، قطب های علمی و فصلنامه ها با موضوع تمدن نوین اسلامی شکل گرفته است.

جهان بین با اشاره به زمان برگزاری چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی گفت: این هفته علمی از اول اسفند شروع و تا ۸ اسفندماه ادامه دارد. افتتاحیه اول اسفندماه در دانشکده مهندسی پیشرفت دانشگاه علم و صنعت و اختتامیه در مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی است.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با تمدن پژوهان گفت: ایشان تاکید داشتند تا در مباحث نظری غرق نشویم و برگزاری این مباحث به سالی یکبار محدود نشود و ماهیانه در جمع های علمی جلسات نقد و بررسی برگزار شود. لذا با توجه به رهنمودهای ایشان در مراسم اختتامیه جمعی از محققان، نقشه راهی برای ادامه مسیر ارائه می دهند.

وی در پایان سخنانش گفت: طی یک هفته، ۹ نشست در شهرهای قم، قزوین، مشهد و تهران برگزار می شود. برگزاری هفته علمی ایده جدیدی است که در قالب آن مراکز علمی همایش های یک روزه برگزار می کنند.

درباره نویسنده

وبگاه فراروي شما، آینه‌ایست براي انعكاس ديدگاه‌ها، دغدغه‌ها و تحليل‌هاي اینجانب. امید که بتواند فرصت مغتنمی را براي طرح مساله، تضارب آراء و بهره برداري از مباحث عالمانه و كارشناسانه فراهم آورد.