رسالت امروز جنبش دانشجویی بازیابی هویت خود و ایجاد مباحث علمی و گفتمانی است.

همزمان با فرارسیدن ۱۶ آذر، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور مسئول نهاد رهبری، معاون دانشجویی و فرهنگی، مسئولین و دانشجویان در سالن اجتماعات حاج ابراهیم نصیر دانشگاه تفرش برگزار شد.

معاون دانشجویی دانشگاه شاهد در این آیین گفت: جنبش دانشجویی حرکتی منظم و بادوام دانشجویان در تحقق اهداف سیاسی و اجتماعی بر اساس برنامه معین و در جهت حفظ، اصلاح و تغییر نظام اجتماعی خاص است.

 دکتر “فرزاد جهان‌بین” بابیان این‌که ۱۶ آذر ۱۳۳۲ یکی از نمادهای جنبش دانشجویی در ایران است افزود: تاریخچه جنبش دانشجویی در ایران از ابتدای دهه ۱۳۳۰ و مقارن با آغاز جنبش ملی شدن صنعت نفت درکشورآغاز گردید.

وی ضمن بیان سیر تاریخی جنبش دانشجویی از دهه ۴۰ تاکنون ادامه داد: از سال ۸۳ تاکنون جریان‌های دانشجویی حالت جنبش نداشته و چیزی به‌عنوان جنبش دانشجویی نداشته‌ایم.

 معاون دانشجویی دانشگاه شاهد تصریح کرد: رسالت امروز جنبش دانشجویی بازیابی هویت خود و پرورش نسل حساس به مسائل و ایجاد مباحث علمی و گفتمانی در فضای کشور است تا دانشگاه به حقیقت خود بازگردد.

Avatar

درباره نویسنده

وبگاه فراروي شما، آینه‌ایست براي انعكاس ديدگاه‌ها، دغدغه‌ها و تحليل‌هاي اینجانب. امید که بتواند فرصت مغتنمی را براي طرح مساله، تضارب آراء و بهره برداري از مباحث عالمانه و كارشناسانه فراهم آورد.