چرا رهبر انقلاب اجازه نمی دهد؟!

فرزاد جهان بین در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، در خصوص اینکه چه شرایطی به وجود آمد که رهبر معظم انقلاب فرمودند من اجازه نمی‌دهم، بازرسی از مراکز نظامی صورت بگیرد اظهار کرد: رهبری در کنار این موضوع به چند نکته دیگر هم اشاره کردند.

وی در ادامه افزود: ایشان فرمودند که ملت ایران ملتی شجاع هستند و با آرمان‌های بلند و دولت نیز برآمده از متن این ملت است. قرار دادن این دو مطلب در کنار هم بیانگر یک موضوع مشخص است.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه احتمال به نتیجه نرسیدن مذاکرات زیاد است ابراز کرد: معتقدم رهبری با این سخنان خود که من اجازه نمی‌دهم  بحث حمایت از دولت را مطرح کرده اند.

۱۶۲۵۸۷۴

رهبری با آینده نگری از اهداف و آرمان‌های نظام و مصالح مردم پاسداری می‌کند

جهان بین در ادامه اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب قصد دارند اگر با این شرایط تحمیلی و یک طرفه که غربی ها پیش آورده اند مذاکرات به نتیجه نرسید، بار مسئولیت را بر عهده گرفته و دولت را از قرار گرفتن در معرض آماج حملات نجات دهند، البته ایشان تاکید کردند هر عاقلی اجازه نمی‌دهد و این را نیز تصمیم نظام اسلامی دانستند.

وی بیان کرد: استفاده از کلمه اجازه نمی‌دهم از سوی رهبری را لزوما به معنای ناامید شدن رهبری از دولت نمی‌دانم، بلکه اعتقاد دارم ایشان در سال همدلی و همزبانی، یک قدم بزرگی برداشته اندو در حال ایثارگری و انجام یک فداکاری بزرگ است.

این استاد دانشگاه گفت: البته از بُعد دیگر نیز دولت اگر این شرایط و حمایت‌ها را درک نکند و احیانا به جای توجه به درون،قصد داشته باشد به هر نحوی شده مذاکرات را به اتمام برساند و این مستلزم عبور از برخی از خط قرمزها که مصالح بلند مدت کشور بدان وابسته است باشد، این وظیفه رهبر انقلاب است که با آینده نگری از اهداف و آرمان‌های نظام و مصالح مردم پاسداری کنند.

رهبر معظم انقلاب با کسی تعارف ندارد

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با کسی تعارف ندارد خاطرنشان کرد: این موضوع که یک فضایی ایجاد شود تا آمریکایی‌ها برای بازرسی از مراکز نظامی ما وارد شوند و لیست دانشمندان ایران در اختیار آنها قرار بگیرد، در این شرایط مشخص نیست سرانجام میدان دادن به غربی‌ها به کجا ختم شود.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: متاسفانه برخی به جای توجه به این واقعیت‌ها بیان می‌دارند که در دولت قبلی نیز چنین شده است و لیست دانشمندان در اختیار غربی‌ها قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: بنده با راست و دروغ و کیفیت این مساله کاری ندارم اما اگر واقعا شده پس چرا علی رغم این انعطاف‌ها آمریکایی‌ها تحریم را برنداشته اند و یا اگر دادن این لیست‌ها به ترور انجامیده است چرا باید مجددا این تجربه تکرار شود؟ مگر شهدای هسته ای ما را همین بازرسان آژانس اعلام نکردند؟

استاد دانشگاه امام خمینی(ره) در پایان ابراز کرد: اتفاقا بنده اعتقاد دارم که در دولت قبل هم عده ای علاقه مند بودند موضوع تحریم و هسته ای به طریقی حل شود؛ اما آمریکایی‌ها خوی استکباری دارند و به هر ترحم خواهی، چنگ و دندان نشان می‌دهند و تحقیر می‌کنند.

Avatar

درباره نویسنده

وبگاه فراروي شما، آینه‌ایست براي انعكاس ديدگاه‌ها، دغدغه‌ها و تحليل‌هاي اینجانب. امید که بتواند فرصت مغتنمی را براي طرح مساله، تضارب آراء و بهره برداري از مباحث عالمانه و كارشناسانه فراهم آورد.