۹ دی متعلق به همه است

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان قزوین”کیوسنا”، عضو هئیت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی دانشجویان قزوین”کیوسنا” گفت: مردم ما در برابر تهدید علیه نظام و رهبری ساکت نمی نشینند و با حضور به موقع خود در صحنه، موضع خود را در خصوص اتفاقات مختلف نشان می دهند. نمونه ای از این حضور در حماسه ۹ دی سال ۸۸ قابل مشاهده است که برای همیشه در تاریخ کشورمان به ثبت رسید.

دکتر فرزاد جهان بین  ابراز داشت: عظمت حماسه ی ۹ دی به قدری زیاد بود که دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی چاره ای جز پذیرفتن آن ندیدند و در حال حاضر در تلاشند تا با خدشه دار ساختن این حضور از عظمت آن کم کنند. وی تاکید کرد نه دی متعلق به همه است و گروه ها و طیف های مختلفی در آن حضور داشتند.

وی با اشاره به وقایع ۸۸ بیان داشت: پس از برگزاری انتخابات در سال۸۸ عده ای اعتراض کردند، اما این نوع از اعتراضات که با روشنگری و بر طبق مفاد قانون اساسی کشورمان قابل حل بود به انحراف کشده شد و در آشوب های به وجود آمده در ۱۳ آبان، روز قدس، ۱۶ آذر و … آرام آرام مسئله انتخابات به حاشیه رفت و انقلاب و نظام مورد هدف قرار گرفت.

عضو هئیت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)  افزود: وقتی مسئله ی انقلاب و نظام مطرح می شود مردم نمی توانند تحمل کنند و ۹ دی سال ۸۸ فراتر از بحث های انتخاباتی و در حقیقت واکنش مردم برای حفظ اصل نظام بود.خانواده هایی بودند که به آقای موسوی رای داده بودن و شبهاتی هم در مورد انتخابات داشتند اما در روز ۹ دی با همه اعضاء خانواده آمدند.

این مدرس دانشگاه در رابطه با معیار و ملاک  های تشخیص حق از باطل ابراز داشت: یکی از شاخص های تشخیص حق از باطل این امر است که دشمنان نظام اسلامی  به کدام جهت نظر دارند.

وی توضیح داد: دشمنان ما از جمله آمریکا که دارای خوی استکباری هستند همواره به دنبال منافع و سلطه طلبی خود هستند و تمام جهت گیری ها و نظراتشان در این راستا است نه به نفع دیگران. بنابراین با درک موضع گیری های  آنان می توان راه درست را تشخیص داد.

جهان بین تاکید کرد: البته منظور من از آمریکا، آمریکای کنونی با خوی استکباری و سلطه طلبی است، اینکه اگر زمانی تغییر جهت دهد و دست از این خوی سلطه طلبی بردارد موضوع متفاوت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به فتنه سال ۸۸ عنوان کرد:  ممکن است در یک خانواده اختلافاتی به وجود بیاید منتها آنچه مهم است این است که چگونه این اختلافات در داخل خود خانواده بماند و حل شود.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در فتنه ۸۸ متاسفانه عده ای از داخل نظام با اقدامات خود زمینه ورود بیگانه در مسائل داخلی نظام را ایجاد کردند و بدون آنکه مرزبندیها را دقیقا معلوم کنند مایه امیدواری آنها را فراهم کردند و آمریکا  سناریوهای دیگری همچون براندازی را روی میز گذاشت در حالی که پیش از آن با نامه به رهبر انقلاب، خواستار مذاکره شده بودند.

جهان بین تاکید کرد: ما باید این اختلافات و زمینه نفوذ و اظهار نظر بیگانه را در امور داخلی ببندیم و اجازه ندهیم که آنها در دعواهای داخلی وارد شوند.

عضو هئیت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در پایان با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه “هر گاه آمریکا از شما تعریف و اظهار شادی کرد بدانید مسیر را اشتباه رفته اید” خاطر نشان کرد: این فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان یک شاخص برای شناخت حق و باطل می تواند به ما کمک نماید.

انتهای پیام/

Avatar

درباره نویسنده

وبگاه فراروي شما، آینه‌ایست براي انعكاس ديدگاه‌ها، دغدغه‌ها و تحليل‌هاي اینجانب. امید که بتواند فرصت مغتنمی را براي طرح مساله، تضارب آراء و بهره برداري از مباحث عالمانه و كارشناسانه فراهم آورد.